Slide 1
VIA COMENIA NF
Transforming the next generation through education
PUBLIC COLLECTION
KOMENSKY_2021_WHITE
March 28, 2022 marked the 430th anniversary of the birth of John Amos Comenius (1592-1670)
PlayPlay
Slide 1
Is it possible to turn a bad sibling relationship into a good one?
Is it possible to turn a bad sibling relationship into a good one?
KOMENSKY_2021_WHITE
Slide 1
Can the youth appreciate the older generation more?
Can the youth appreciate the older generation more?
KOMENSKY_2021_WHITE
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

Kterak učiniti, aby člověk znal dobré, chtěl dobré a činil dobré, a to, „i když se nikdo nedívá“?

J.A. Komenský​

Pomáháme psát příběhy lidskosti​

Naše příběhy ze škol

CENNÝ DAR

Přijela jsem do jedné malé školy blízko Plzně s programem „Moje cesta na svět“ pro třetí třídy. Modlila jsem se za hladký průběh, ale dělo se to, čeho se každý lektor obává – nic nefungovalo. Starý počítač. Pomalý. Nekonečně dlouho se spouštěl, pak aktualizace, nenačítal mou flešku, když ji konečně načetl, ukázalo se, že nefunguje zvuk. Daťák neměli… Vevnitř jsem zuřila, připravovala jsem si proslov na téma -„ Paní učitelko, ve smlouvě vaše vedení podepsalo, že bude vše potřebné připraveno na program a v takovémto případě máme nárok od smlouvy odstoupit a program se konat nebude.“

Paní učitelka byla důchodkyně. Stará paní, kterou povolali, když třídní dlouhodobě onemocněla. Byla šedovlasá, malá a hrozně nešťastná, pořád se omlouvala. Zlomilo mě to. Řekla jsem jí, že se nic neděje, že to zvládneme i bez počítače a odhodlaně jsem si svolala děti na koberec do kroužku. Poprosila jsem paní učitelku o velkou čtvrtku, kterou jsme si dali doprostřed a začali jsme. A bylo to ÚŽASNÉ! Kreslili jsme si lidské vajíčko, závodící semínka, pupeční šňůru, maminku, které roste bříško a když jsem vyndala z brašny modely miminek v děloze, děti byly úplně užaslé, soustředěné, měly spoustu otázek a dvě hodiny utekly jako voda.

Při loučení měla paní učitelka slzy v očích. Řekla: „ Paní lektorko, vy jste mi přivezla něco nesmírně cenného. Vy jste mi připomněla mojí maminku. Ona si s námi dětmi vždycky povídala u kamen. Nás bylo hodně dětí, byli jsme chudí, ale byli jsme hodně pohromadě a pořád jsme si povídali. To byl krásný, opravdový život. A vy, když jste dnes vyprávěla dětem, tak jste nám sem ten opravdový ŽIVOT přinesla. Děkuji Vám za to“… a objala mě.

cenny-dar

PRAVDA

Pane lektore viděl jsem video z Vašich přednášek pro mládež SEX, AIDS,atd … a moc se mi líbí. Konečně někdo dětem předává opravdové hodnoty, krásu, lásku, dobro a pravdu. 

Dnes si za to nikdo nic nekoupí. Lží, ohavností, nahotou a zlem se dnes vydělávají milióny. Vy říkáte mladým lidem pravdu a to je k nezaplacení!!!! Proto bych Vás chtěl finančně podpořit ve Vaší činnosti.  Přeji Vám, ale i naší společnosti ať vaše práce sklízí dobré ovoce. Neboť jak řekl jeden filozof : „ Jak se dnes žije na školách a universitách, tak se bude v budoucnu žít na ulicích.“ 

pravda

MILNÍK

Několikrát jsem si pustila vaše video „Co dělat, když mě šikanují“ a zatím jsem se nikdy nad ničím, nad žádnou scénkou nepozastavila. Když tu najednou, z čista nenadání mě jedna část trkla. „Totiž někdy – ne vždy – je oběť obětí, protože svoje okolí vytáčí“ A v tu chvíli si položím tu otázku: „Co když to po celou tu dobu bylo takhle i u mě?“ A v ten moment mi to došlo. Došlo mi to, že oni v tomto scénáři nejsou ti „zlí“ … Protože nebýt vašeho videa, tak stále žiju v iluzi, že jsou na mě ostatní hnusní, a jejich chování jim vyčítám. Navíc jsem se díky tomu, jak už jsem ve streamu napsala, změnila, a to byl promě velký milník. I díky tomuto spolu se vším, co děláte pro ostatní lidi, jste se stal jedním z mých vzorů. Takže vám tímto patří můj vděk.

mílnik

naše údaje

Via Comenia NF
Výškovická 2559/ 84
70030 Ostrava
IČ: 11914149

KONtaktujte nás

Copyright © 2022 Es Vision s.r.o.
Made with passion